Питання приєднання

(044) 494-43-20
Кол-центр

(крім питань приєднань)

(044) 459-07-40
(067) 495-70-40

ПрАТ «Київобленерго» інформує про проведення відкритого обговорення

проекту тарифів на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) та на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2019 рік

 

Інформуємо про початок проведення відкритого обговорення проекту тарифів ПрАТ «Київобленерго» на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) та на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2019 рік відповідно до діючих на дату початку відкритого обговорення нормативно-правових актів.

Пропозиції та зауваження до проекту приймаються з 17 вересня 2018 року до 30 вересня 2018 року включно у письмовому та/або електронному вигляді на адресу: 04136, м. Київ, вул. Стеценка, буд. 1А; e-mail: KANC@koe.com.ua.

  

ОБҐРУНТУВАННЯ

НЕОБХІДНОСТІ ПЕРЕГЛЯДУ ТАРИФІВ НА РОЗПОДІЛ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ (ПЕРЕДАЧУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ МІСЦЕВИМИ (ЛОКАЛЬНИМИ) ЕЛЕКТРИЧНИМИ МЕРЕЖАМИ) ТА НА ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ЗА РЕГУЛЬОВАНИМ ТАРИФОМ З 01.01.2019 РОКУ

 

На сьогодні затверджені постановою НКРЕКП від 20.02.2018 № 208 для ПрАТ «Київобленерго» рівні тарифів на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) та на постачання електричної енергії за регульованим тарифом у значній мірі не покривають усіх необхідних витрат для здійснення Товариством відповідних ліцензованих видів діяльності.

Таким чином, виникає потреба у перегляді рівнів тарифів на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) та на постачання електричної енергії за регульованим тарифом з 01 січня 2019 року. Розрахунок витрат, необхідних для цілковитого забезпечення ліцензованої діяльності ПрАТ «Київобленерго» проведено на підставі економічного обґрунтування з використанням макропоказників на 2018 рік, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 546 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки».

 

Тарифи ПрАТ "Київобленерго"

2019 рік

Тариф на розподіл (передачу) 1 клас, грн/МВт.год

34,15

Тариф на розподіл (передачу) 2 клас, грн/МВт.год

281,05

Тариф на постачання І група, грн/МВт.год

12,61

Тариф на постачання ІІ група, грн/МВт.год

63,07

 

 

Крім того, компанією проведено розрахунок тарифів для застосування механізму стимулюючого регулювання.

Стимулююче регулювання (Regulatory Asset Base – регулювання) – це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів (3, 5 або 8 років). Регуляторна база активів формується із власних потужностей енергокомпанії, які використовуються для розподілу електроенергії (електромережі, підстанції, трансформатори, опори тощо).

Впровадження стимулюючого регулювання дозволить ПрАТ «Київобленерго» залучити інвестиції, які забезпечать можливість побудувати, оновити та реконструювати значно більший обсяг енергетичного обладнання, адже обсяг інвестиційної програми збільшиться більше ніж в 8 разів в порівнянні з ІП-2018 року, або на 1,6 млрд. грн), що в свою чергу сприятиме значному технічному розвитку енергетичної інфраструктури Київської області та покращить можливості для приєднання нових споживачів.

В цілому впровадження стимулюючого тарифоутворення означає:

1) для споживачів електричної енергії:

підвищення якості та надійності послуг з постачання електричної енергії;

зменшення кількості та тривалості перерв в електропостачанні з технічних причин;

зниження темпів зростання рівнів тарифів на електричну енергію в довгостроковій перспективі;

2) для Київського регіону:

створення сприятливого інвестиційного клімату та залучення інвестицій;

покращення енергетичної безпеки регіону;

підвищення економічного розвитку регіону та створення нових робочих місць.

 

Тарифи ПрАТ "Київобленерго"

2019 рік

Тариф на розподіл (передачу) 1 клас, грн/МВт.год

68,14

Тариф на розподіл (передачу) 2 клас, грн/МВт.год

822,47

Тариф на постачання І група, грн/МВт.год

20,37

Тариф на постачання ІІ група, грн/МВт.год

101,87