Питання приєднання

(044) 494-43-20
Кол-центр

(крім питань приєднань)

(044) 459-07-40

Рекомендації щодо облаштування вузлів обліку електричної енергії

 

Для об’єктів з приєднаною потужністю 150 кВт і більше:

Непобутові:

При проектуванні та подальшій експлуатації дотримуватись вимог глави 1.5 ПУЕ (в тому числі табл.1.5.1 та табл.1.5.2 ), Кодексу комерційного обліку електричної енергії (надалі – ККО), Правил роздрібного ринку електричної енергії (надалі – ПРРЕЕ). Облік електроенергії виконати із застосуванням електронного багатофункціонального лічильника, що має можливість виміру активної та реактивної енергії, має цифровий та оптичний порт, забезпечує можливість зняття профілю навантаження і можливість включення в систему АСОЕ. Точки розміщення комерційних приладів обліку електроенергії, необхідну їх кількість, тип приладів обліку, схему підключення лічильників, встановлення ЛУЗОД та формат протоколу передачі даних і види каналів зв’язку погодити, на стадії проектування, з Комерційною дирекцією. Передбачити встановлення трансформаторів струму класу точності 0.5s (трансформаторів напруги кл. т. 0.5 у разі необхідності). Вторинні кола виконати окремо від кіл релейного захисту, вторинні кола системи обліку мають бути без додаткових клемників. Забезпечити можливість опломбування лічильника, первинних та вторинних кіл живлення, приводів і кнопок управління комутаційних апаратів та кришок автоматичних вимикачів, встановлених у цих колах, дверцят комірок трансформаторів напруги, кришок на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках (КП-25, КП-125 або їм подібні), ліній зв'язку автоматизованих систем обліку та всіх інших пристроїв і місць, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку.

Рекомендовані типи електролічильників:

 1. GAMA300 G3B.547/240.F77.B2.P4.C371.A3.L1.M1 – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 2. ZMD 410CR (405CR), ZMG 410CR (405CR) – «Landis&Gyr», Швейцарія.
 3. SL 7000 Smart – «Itron, Inc», Франція.
 4. LZQJ-XC – «ЕМН Україна», Німеччина.
 5. МТ-880 – «ISKRAEMECO», Словенія.

 

Побутові (одиничні):

При проектуванні та подальшій експлуатації дотримуватись вимог глави 1.5 ПУЕ, ККО, ПРРЕЕ. Пристрої автоматики та вимірювань (первинні та вторинні кола) не повинні бути підключені до дооблікових кіл. Облік електроенергії рекомендовано виконати із застосуванням електронного багатофункціонального лічильника, що має можливість виміру активної та реактивної енергії, має цифровий та оптичний порт і можливість включення в систему АСОЕ. Дозволяється використовувати лічильники з відповідними аналогічними характеристиками, які відповідають статі 8 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність». Точки комерційного обліку електроенергії розмістити на межі земельної ділянки, необхідну їх кількість, тип приладів обліку, схему підключення лічильників з встановленими GSM\GPRS модулями по передачі даних з лічильника, види каналів зв’язку, а також необхідність встановлення обладнання, яке забезпечує передачу даних на сервер ПрАТ "Київобленерго", погодити на стадії проектування з Комерційною дирекцією. Передбачити, за необхідності, встановлення трансформаторів струму класу точності 0.5s. Забезпечити можливість опломбування лічильника, первинних та вторинних кіл живлення, приводів і кнопок управління комутаційних апаратів та кришок автоматичних вимикачів, встановлених у цих колах, кришок на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках (КП-25, КП-125 або їм подібні), та всіх інших пристроїв і місць, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку. Передбачити оглядове вікно в дверцятах щита РУ-0,4кВ для можливості зняття показів лічильника.

Рекомендовані типи електролічильників:

 1. GAMA300 G3B з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 2. ZMD (ZMG) 410CR з вбудованими GSM\GPRS модулями – «Landis&Gyr», Швейцарія.
 3. SL 7000 Smart з вбудованими GSM\GPRS модулями – «Itron, Inc», Франція
 4. LZQJ-XC з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ЕМН Україна», Німеччина.
 5. МТ-880 з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ISKRAEMECO», Словенія

 

Для об’єктів з приєднаною потужністю від 65 кВт до 150 кВт:

Непобутові:

При проектуванні та подальшій експлуатації дотримуватись вимог глави 1.5 ПУЕ (в тому числі п. 1.5.11 пп. 2), ККО, ПРРЕЕ. Точки розміщення комерційних приладів обліку електроенергії повинні відповідати ККО та ПРРЕЕ. Пристрої АВР та інші пристрої автоматики та вимірювань (первинні та вторинні кола) не повинні бути підключені до дооблікових кіл. Облік електроенергії виконати із застосуванням електронного багатофункціонального лічильника, що має можливість виміру активної та реактивної енергії, має цифровий та оптичний порт і можливість включення в систему АСКОЕ (ПУЕ п. 1.5.11 пп. 2). Точки комерційного обліку електроенергії, необхідну їх кількість, тип приладів обліку, схему підключення лічильників, можливість встановлення ЛУЗОД та формат протоколу передачі даних, види каналів зв’язку погодити на стадії проектування з Комерційною дирекцією. Передбачити встановлення трансформаторів струму кл. т 0.5S. Забезпечити можливість опломбування лічильника, первинних та вторинних кіл живлення, приводів і кнопок управління комутаційних апаратів та кришок автоматичних вимикачів, встановлених у цих колах, кришок на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках (КП-25, КП-125 або їм подібні), та всі інших пристроїв і місць, що унеможливлює доступ до струмоведучих частин схеми обліку. Передбачити оглядове вікно для можливості зняття показів лічильника.

Рекомендовані типи електролічильників:

 1. GAMA300 G3B з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 2. ZMD 410CR (ZMG 410CR, ZMG 310CR) з вбудованими GSM\GPRS модулями – «Landis&Gyr», Швейцарія.
 3. SL 7000 Smart з вбудованими GSM\GPRS модулями – «Itron, Inc», Франція.
 4. LZQJ-XC з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ЕМН Україна», Німеччина.
 5. МТ-880 з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ISKRAEMECO», Словенія
 6. МТ-174 Т1 з GSM\GPRS модулями – «ISKRAEMECO», Словенія

 

Побутові (одиничні):

При проектуванні та подальшій експлуатації дотримуватись глави п.1.5 ПУЕ, ККО, ПРРЕЕ. Пристрої автоматики та вимірювань (первинні та вторинні кола) не повинні бути підключені до дооблікових кіл. Облік електроенергії рекомендовано виконати із застосуванням електронного багатофункціонального лічильника, що має можливість виміру активної та реактивної енергії, мати цифровий та оптичний порт,  можливості включення в систему АСОЕ, дозволяється використовувати лічильники з відповідними аналогічними характеристиками, які відповідають статі 8 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність». Точки розміщення комерційних приладів обліку електроенергії розмістити на межі земельної ділянки, необхідна їх кількість, тип приладів обліку, схему підключення лічильників, можливість встановлення GSM\GPRS модулями по передачі даних з лічильника, види каналів зв’язку, а також необхідність встановлення обладнання, яке забезпечує передачу даних на сервер ПрАТ "Київобленерго", погодити на стадії проектування з Комерційною дирекцією. Передбачити встановлення трансформаторів струму класу точності 0.5s. Прилади обліку мають бути придбані та оплачені у відповідності до вимог ККО, ПРРЕЕ. Забезпечити можливість опломбування лічильника, первинних та вторинних кіл живлення, приводів і кнопок управління комутаційних апаратів та кришок автоматичних вимикачів, встановлених у цих колах, кришок на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках (КП-25, КП-125, або їм подібні), та всіх інших пристроїв і місць, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку. Передбачити оглядове вікно в дверцятах щита РУ-0,4 кВ для можливості зняття показів лічильника.

Рекомендовані типи електролічильників:

 1. GAMA300 G3B з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 2. ZMD 410CR (ZMG 410CR, ZMG 310CR) з вбудованими GSM\GPRS модулями – «Landis&Gyr», Швейцарія.
 3. SL 7000 Smart з вбудованими GSM\GPRS модулями – «Itron, Inc», Франція.
 4. МТ-174 Т1 з GSM\GPRS модулями – «ISKRAEMECO», Словенія.

 

Для об’єктів з приєднаною потужністю від 20 кВт до 65 кВт:

Непобутові:

При проектуванні та подальшій експлуатації дотримуватись вимог п.1.5 ПУЕ, ККО, ПРРЕЕ. Облік електроенергії виконати із застосуванням електронного лічильника прямого включення. Точки розміщення комерційних приладів обліку електроенергії, необхідну їх кількість, тип приладів обліку, схему підключення лічильників погодити на стадії проектування з Комерційною дирекцією. Забезпечити можливість опломбування лічильника, ввідних комутаційних апаратів та кришок автоматичних вимикачів, встановлених у цих колах, та всіх інших пристроїв і місць, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку. Передбачити оглядове вікно для можливості зняття показвів лічильника.

Рекомендовані типи електролічильників:

 1. GAMA300 G3B з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 2. SL 7000 Smart з вбудованими GSM\GPRS модулями – «Itron, Inc», Франція.
 3. ZMG 310 з GSM\GPRS модулями – «Landis&Gyr», Швейцарія.
 4. МТ-174 D1 (до 50 кВт) з GSM\GPRS модулями – «ISKRAEMECO», Словенія.
 5. МТ-174 D2 (до 65 кВт) з GSM\GPRS модулями – «ISKRAEMECO», Словенія.

 

Побутові (одиничні):

При проектуванні та подальшій експлуатації дотримуватись вимог п.1.5 ПУЕ, ККО, ПРРЕЕ. Облік електроенергії  виконати із застосуванням електронного лічильника прямого включення. Дозволяється використовувати лічильники з відповідними аналогічними характеристиками, які відповідають статі 8 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність». Точки розміщення комерційних приладів обліку електроенергії розмістити на спеціальній конструкції або на опорі в доступному місці на межі земельної ділянки, необхідну їх кількість, тип приладів обліку, схему підключення лічильників, а також необхідність встановлення обладнання, яке забезпечує передачу даних з лічильників на сервер ПрАТ "Київобленерго" погодити на стадії проектування з Комерційною дирекцією. Прилади обліку мають бути придбані та оплачені у відповідності з ККО та ПРРЕЕ. Забезпечити можливість опломбування лічильника, ввідних комутаційних апаратів та кришок автоматичних вимикачів, встановлених у цих колах, та всіх інших пристроїв і місць, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку. Передбачити оглядове вікно в дверцятах щита РУ-0,4кВ для можливості зняття показів лічильника.

Рекомендовані типи електролічильників:

 1. GAMA300 G3B з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ELGAMA-ELEKTRONIKA»,Литва.
 2. GAMA100 G1B з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ELGAMA-ELEKTRONIKA»,Литва.
 3. ZMF110, ZMG 310CR з вбудованими GSM\GPRS модулями – «Landis&Gyr», Швейцарія.
 4. МТ-174 D1 (до 50 кВт) з GSM\GPRS модулями – «ISKRAEMECO», Словенія.
 5. МТ-174 D2 (до 65 кВт) з GSM\GPRS модулями – «ISKRAEMECO», Словенія.

 

Для об’єктів з приєднаною потужністю до 20 кВт:

Непобутові:

При проектуванні та подальшій експлуатації дотримуватись вимог п.1.5 ПУЕ, ККО, ПРРЕЕ. Облік електроенергії виконати із застосуванням електронного лічильника прямого включення, можуть бути багатофункціональні лічильники. Точки розміщення комерційних приладів обліку електроенергії, необхідну їх кількість, тип приладів обліку, схему підключення лічильників погодити на стадії проектування з Комерційною дирекцією. Забезпечити можливість опломбування лічильника, ввідних комутаційних апаратів та кришок автоматичних вимикачів, встановлених у цих колах, та всіх інших пристроїв і місць, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку. Лічильник встановити в дводверній шафі, розташованій на спеціальній конструкції або на опорі в доступному місці з метою безперешкодного доступу. Передбачити оглядове вікно у внутрішніх та зовнішніх дверцятах для можливості зняття показів лічильника та оперування комутаційними апаратами. Внутрішні дверцята повинні мати можливість опломбування.

Рекомендовані типи електролічильників:

3-фазні лічильники:

 1. GAMA300 G3B, прямого включення – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 2. ZMG 310CR – «Landis&Gyr», Швейцарія.
 3. МТ-174 D1 – «ISKRAEMECO», Словенія.

 

1-ф лічильники (об’єкти з приєднаною потужністю до 10 кВт):

 1. GAMA100 G1B. – «ELGAMA-ELEKTRONIKA» – Литва.
 2. ZCE 5225E 220В, 5(80)А, кл.1 – «Landis&Gyr», Швейцарія.
 3. ED2500 (RS 485) – «ЕМН Україна», Німеччина.
 4. МE-172 – «ISKRAEMECO», Словенія

 

Побутові (одиничні):

При проектуванні та подальшій експлуатації дотримуватись вимог п.1.5 ПУЕ, ККО, ПРРЕЕ. Облік електроенергії виконати із застосуванням електронного лічильника, дозволяється використовувати лічильники з відповідними аналогічними характеристиками, які відповідають статі 8 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність», може бути багатофункціональний лічильник, розташований на спеціальній конструкції або на опорі в доступному місці на межі земельної ділянки. Прилади обліку мають бути придбані та оплачені у відповідності з вимогами ККО та ПРРЕЕ. Передбачити оглядове вікно у внутрішніх та зовнішніх дверцятах для можливості зняття показів лічильника та оперування комутаційними апаратами. Внутрішні дверцята повинні мати можливість опломбування (дооблікових струмоведучих кіл та ввідного комутаційного апарату, лічильника). Лічильник має бути прямого включення. Схему підключення лічильника погодити на стадії проектування з Комерційною дирекцією ПрАТ «Київобленерго».

Рекомендовані типи електролічильників:

3-фазні лічильники:

 1. GAMA300 G3Y. – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 2. GAMA300 G3B. – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 3. MT-174 D1 – «ISKRAEMECO», Словенія.
 4. СТ-ЭА09Д – «Коммунарсчетмаш»,Україна.

1-ф лічильники:

 1. GAMA100 G1Y. – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 2. GAMA100 G1B. – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 3. МE-162 – «ISKRAEMECO», Словенія.
 4. ZCE 5225E 220В – «Landis&Gyr», Швейцарія.
 5. СО-ЭА10Д – «Коммунарсчетмаш», Україна.

 

Для багатоквартирних житлових будинків та забудови житлових масивів приватних житлових будинків:

При проектуванні та подальшій експлуатації дотримуватись вимог п.1.5 ПУЕ, ККО, ПРРЕЕ. Облік електроенергії рекомендовано виконати із застосуванням електронних лічильників, об’єднаних в систему АСОЕ, дозволяється використовувати лічильники з відповідними аналогічними характеристиками, які відповідають статі 8 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність», встановити загальнобудинковий лічильник електроенергії та обладнання, яке забезпечує передачу даних з лічильників на сервер ПрАТ "Київобленерго". При проектуванні дотримуватись ДБН В. 2.5-23:2010 п.п. 11.12-11.15 та п.1.5.30 ПУЕ 2014р. Лічильники встановити в щитах на сходинкових клітинах, для приватних житлових будинків лічильники мають бути розташовані в дводверних шафах, розташованих на спеціальній конструкції або на опорі в доступному місці з метою безперешкодного доступу, в місцях загального користування. Прилади обліку мають бути придбані та оплачені у відповідності з ККО та ПРРЕЕ. В щитах обліку передбачити оглядове вікно у внутрішніх та зовнішніх дверцятах для можливості зняття показів лічильників та оперування комутаційними апаратами. Внутрішні дверцята дводверних шаф повинні мати можливість опломбування (дооблікових струмоведучих кіл та ввідного комутаційного апарату, лічильника). Лічильник має бути прямого включення. Схему підключення лічильника погодити на стадії проектування з Комерційною дирекцією.

Рекомендовані типи електролічильників:

1-ф лічильники:

 1. GAMA100 G1Y з концентратором DC12.G2.DM.L1.M1 (PLC G3), «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 2. CE102 R5.1, ТОВ «ХЕТЗ «Енергоміра»», Україна.
 3. ED2500 – «ЕМН Україна», Німеччина.
 4. NIK 2104 АР2Т.1802.М11 з концентратором КС02-08,ТОВ«НІК-ЕЛЕКТРОНІКА»Україна

       3-ф лічильники:

 1. GAMA300 G3Y з концентратором DC12.G2.DM.L1.M1 (PLC G3), «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 2. CE301-S31, ТОВ «ХЕТЗ «Енергоміра»», Україна.
 3. NIK 2303 ARTT.1800.MC11 з концентратором КС02-08, «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА» Україна.
 4. NIK 2303 AR3T.1800.MC11 з концентратором КС02-08, «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА» Україна.
 5. NIK 2303 AR6T.1802.M11 з концентратором КС02-08, «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА» Україна.

 

Для електростанцій (генерації):

При проектуванні та подальшій експлуатації дотримуватись вимог п.1.5 ПУЕ до вимірювального комплексу в цілому, ККО, ПРРЕЕ. Облік електроенергії виконати із застосуванням електронного багатофункціонального двонаправленого лічильника, що має можливість виміру активної та реактивної енергії, має цифровий та оптичний порт, має забезпечувати можливість пофазного зняття профілю навантаження, в тому числі пофазного зняття показів току та напруги, та можливість включення в систему АСОЕ. Точки розміщення комерційних приладів обліку електроенергії, необхідна їх кількість, тип приладів обліку, схему підключення лічильників, встановлення ЛУЗОД та формат протоколу передачі даних і види каналів зв’язку погодити на стадії проектування з Комерційною дирекцією. Передбачити встановлення трансформаторів струму класу точності 0.5s (трансформаторів напруги кл. т. 0.5 у разі необхідності). Забезпечити можливість опломбування лічильника, первинних та вторинних кіл живлення, приводів і кнопок управління комутаційних апаратів та кришок автоматичних вимикачів, встановлених у цих колах, двері комірок трансформаторів напруги, кришок на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках, ліній зв'язку автоматизованих систем обліку та всіх інших пристроїв і місць, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку.

Рекомендовані типи електролічильників:

 1. GAMA300 G3B F67.B2.P4.C330.A2.L1.M1 – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 2. ZMD 410CR (405CR), ZMG 410CR (405CR) – «Landis&Gyr», Швейцарія.
 3. SL 7000 Smart – «Itron, Inc», Франція.
 4. LZQJ-XC – «ЕМН Україна», Німеччина.

 

Для «зеленої генерації в побуті»:

При проектуванні та подальшій експлуатації дотримуватись вимог п.1.5 ПУЕ, ККО, ПРРЕЕ. Облік електроенергії виконати із застосуванням електронного багатофункціонального двонаправленого лічильника, який має мати цифровий та оптичний порт, з можливістю дистанційної передачі даних з лічильника на сервер Товариства. Дозволяється використовувати лічильники з відповідними аналогічними характеристиками, які відповідають статі 8 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність». Точки встановлення комерційних приладів обліку електроенергії розмістити на межі земельної ділянки, з розташуваннням на спеціальній конструкції або на опорі, в доступному місці з метою безперешкодного доступу, необхідну їх кількість, тип приладів обліку, схему підключення лічильників з встановленими GSM\GPRS модулями по передачі даних з лічильника, види каналів зв’язку погодити на стадії проектування з Комерційною дирекцією. Прилади обліку мають бути придбані та оплачені у відповідності з вимогами ККО та ПРРЕЕ. Забезпечити можливість опломбування лічильника, ввідних комутаційних апаратів та кришок автоматичних вимикачів, встановлених у цих колах, та всіх інших пристроїв і місць, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку. Передбачити оглядове вікно в дверцятах щита РУ-0,4кВ для можливості зняття показів лічильника.

Рекомендовані типи електролічильників:

 1. GAMA 300 G3B 144.230. F27.B2.H4.C311.F3.L1 з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 2. GAMA 100 G1B 151.320. F3.B2.P4.C310.V1 з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 3. GAMA 100 G1B 164.220. F3.B2.P4.C310. з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ELGAMA-ELEKTRONIKA», Литва.
 4. ZMD 410CR (ZMG 410CR, ZMG 310CR) з вбудованими GSM\GPRS модулями – «Landis&Gyr», Швейцарія.
 5. SL 7000 Smart з вбудованими GSM\GPRS модулями – «Itron, Inc», Франція.
 6. LZQJ-XC з вбудованими GSM\GPRS модулями – «ЕМН Україна», Німеччина.
 7. ED2500 RS485 (двонаправлений з застосуванням зовнішнього модему) – «ЕМН Україна», Німеччина.

 

.